

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 782
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17616
Ext.Price$0.17616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17616 | $0.17616 |
| 10 | $0.15491 | $1.54910 |
| 50 | $0.13622 | $6.81100 |
| 100 | $0.12384 | $12.38400 |
| 500 | $0.11258 | $56.29000 |
| 1000 | $0.10234 | $102.34000 |
| 3000 | $0.09325 | $279.75000 |
| 5000 | $0.08497 | $424.85000 |
